LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

E fundit!

x

Richard Grenell, “nxjerr zbuluar” Presidentin Biden/ Nuk po i kushton vëmendjen e duhur Shqipërisë

19 Janar 2023, 21:44, Aktualitet CNA
Richard Grenell, “nxjerr zbuluar” Presidentin Biden/ Nuk po i
Richard Grenell dhe presidneti i SHBA, Joe Biden

Richard Grenell, shefi i inteligjencës në administratën Trump, ka kritikuar mbrëmje e sotme presidentin e SHBA-së, Joe Biden.

Grenell tha në emisionin e Çim Pekës se Biden nuk po i kushton vëmendjen e duhur Shqipërisë dhe vendeve të Ballkanit Perëndimor.

Ai pretendon se Biden nuk informohet për problemet e vendeve të Ballkanit Perëndimor siç bënte Donald Trump kur kishte Presidencën.

“Erdha këtu dhe pashë shumë padrejtësi dhe njerëz të uritur për demokraci e kapitalizëm, në të gjithë Ballkanin. Mendoj se kërkesat e tyre janë shpërfillur nga amerikanët. Do të ishte kontroverse ta thosha, por do ta them këtë; nuk besoj se Shtëpia e Bardhë e Joe Biden, po i kushton vëmendjen e duhur, Shqipërisë, Kosovës, Malit të zi, Maqedonisë së Veriut, Serbisë. Nuk besoj se po i kushtojmë vëmendjen e duhur. Duket se ja kanë kaluar Departamentit të Shtetit dhe atje janë disa persona të cilët po i kushtojnë vëmendjen, por nuk po e informojnë Presidentin. Kurse Donald Trump kishte personat e duhur të cilët shkonin në zyrën ovale dhe flisnin për Ballkanin. Ka pasur liderët në zyrën ovale”, theksoi ai./ B.A. – CNA.al

Lajmet e fundit nga