LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Video-“Ikja me çunat e Pazarit të ri, gënjeja prindërit”/ Meta: Më vodhën këmishën

20 Janar 2023, 11:18, Aktualitet CNA

Video-“Ikja me çunat e Pazarit të ri, gënjeja

Në një intervistë ndryshe kryetari i Partisë së Lirisë, zoti Ilir Meta, i veshur kuq e zi, ka folur mbi pasionet, fëmijërinë e tij dhe karrierën në politikë.

Ai ke treguar për Xhoi Malësinë dhe Alma Çelën mbi fëmijërinë e tij, pasionin për sportin.

Meta tregon se si bashkë me shokët e fëmijërisë shkonin në liqenin artificial për të kaluar kohën pas mësimit dhe pas stërvitjes. 

Video-“Ikja me çunat e Pazarit të ri, gënjeja

“Liqeni padyshim që së pari ka kujtime për ccdo fëmijë që ka jetuar në Tiranë, para viteve '90 ku mundësia për të ikur në Durrës ishte shumë e kufizuar edhe ku pothuajse të gjithë fëmijët dhe të gjithë çunat dilnin nga liqeni.

Dhe unë kam një rast shumë interesant kur vija me çunat e lagjes sime këtu te Pazari i Ri dhe më vodhën dhe këmishën e u zbulova në shtëpi që kisha qenë të liqeni.

Pasi prindërit gjithmonë më thoshin mos shko te liqeni se atje mbyten fëmijët, edhe unë u thosha që po shkojmë te pallati i Pionerëve, por u kuptua që kisha qenë te liqeni”, është shprehur Meta./CNA.al

Lajmet e fundit nga