LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Ndizen ‘gjakrat’ në PD-në e Kurbinit/ Kush janë personat e përfshirë në debatin e primareve

28 Nëntor 2022, 21:20, Aktualitet CNA
Ndizen ‘gjakrat’ në PD-në e Kurbinit/ Kush janë
Foto ilustruese

Të tjera detaje kanë dalë në dritë nga të shtënat me armë në selinë e Partisë Demokratike në Kurbin.

Mediat me titra raportojnë se gjatë mbledhjes për primaret, në debat janë përfshirë nënkryetari i PD-së Kastriot Marku dhe anëtari Van Rica.

Ky i fundit mbështeste një tjetër kandidat dhe për këtë arsye është konfliktuar me Markun.

53-vjeçari Rica ka qëlluar me armë zjarri në korridorin e ambienteve të degës së PD-së dhe më pas është larguar menjëherë.

Policia njofton se është vënë në kërkim të Van Ricës, ndërsa ka shoqëruar disa persona të pranishëm dhe po punon për zbardhjen e plotë të ngjarjes./ B.A. – CNA.al

Lajmet e fundit nga