LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

"I dërgojmë urimet tona popullit të Shqipërisë"/ Urimi i Serbisë për Pavarësinë

28 Nëntor 2022, 17:30, Aktualitet CNA

"I dërgojmë urimet tona popullit të

Ministria e Punëve të Jashtme të Serbisë përmes një postimi në Twitter, ka uruar ministrinë e Jashtme të Shqipërisë, për 110 vjetorin e Pavarësisë.

“I dërgojmë urimet tona Ministrisë së Punëve të Jashtme të Shqipërisë dhe popullit të Shqipërisë, me rastin e festës së Pavarësisë, duke i uruar shëndet, begati dhe paqe”, thuhet në njoftimin në Twitter.

Sakaq në këtë ditë të shënuar për Shqipërinë, një urim ka dërguar edhe Ministria e jashtme e Ukrainës, ku diplomacia në Kiev ka shprehur mirënjohjen për ndihmën që vendi jonë ka dhënë gjatë luftës së ashpër me Rusinë.

Gjithashtu një urim i veçantë ka ardhur edhe nga NATO, ku vendi ynë bën pjesë. Urimi ka ardhur përmes një fotoje të ushtrisë shqiptare dhe flamurit kuq e zi./CNA.al

Lajmet e fundit nga