LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Fotoja që shkaktoi polemika/ Dua Lipa zbulon arsyet pse e publikoi

28 Nëntor 2022, 16:50, Aktualitet CNA
Fotoja që shkaktoi polemika/ Dua Lipa zbulon arsyet pse e publikoi
Këngëtarja Dua Lipa

Këngëtarja Dua Lipa ka treguar se nuk ka patur asnjë mendim negativ në mendje ku ka postuar foton e cila tregonte hartën e Shqipërisë së Madhe, një foto që në fakt zemëroi shumë njerëz, të cilët shpërthyen në komente negative ndaj këngëtares duke menduar se ishte një provokim nga ana e saj.

Sot në një konferencë për shtyp, pak para koncertit, Lipa, tregoi se ajo foto është postuar për të treguar se është krenare për prejardhjen e saj dhe që njerëzit të mësojnë se prej nga vijnë shqiptarët dhe të dinë më shumë për kulturën e tyre.

Secilën gjë që e postoj dhe e flas e mendoj. Arsyetimi nuk është bërë për arsye nacionalizmi por me rëndësi për mua është që njerëzit të dinë se kemi kulturën tonë.

Ne jemi krenarë që jemi shqiptarë. Ai ka qenë i vetmi mendim që kam menduar kur kam bërë atë postim.

U mundova të qëndroja e fortë në mendimin tim dhe nuk ka patur asnjë notë negative pas atij postimi”, tha Dua./ CNA.al

Fotoja që shkaktoi polemika/ Dua Lipa zbulon arsyet pse e publikoi
Fotoja e publikuar dy vite me pare nga Dua Lipa

Lajmet e fundit nga