LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Deklartatat e sekretares britanike/ Dua Lipa: Duhet të luftojmë që të ndryshojmë mendimin që kanë për shqiptarët  

28 Nëntor 2022, 16:41, Aktualitet CNA
Deklartatat e sekretares britanike/ Dua Lipa: Duhet të luftojmë
Këngëtarja Dua Lipa

Këngëtarja Dua Lipa ka komentuar në një konferencë për shtyp deklaratat e sekretares britanike Suella Goverman.

Ajo u shpreh se është një fatkeqësi e madhe mënyra se si na shohin njerëzit e tjerë.

Sipas Duas ne duhet të luftojmë që të bëjmë që bota të ndryshojë mendimin që ka për shqiptarët.

“Jam shumë e lumtur që jam në Tiranë. Për pyetjen e dytë mendoj se është një pyetje edhe është një fatkeqësi shumë e madhe si shihemi në sytë e politkanëve dhe njerëzve të tjerë mendoj se është fjalë e pakëndshme dhe mendoj se kemi nevojë për të luftuar, jo vetëm për ne, por për të gjitha racat në botë. Është e vetmja gjë që mund të bëjmë që të ndryshojmë ate mendim që kanë për shqiptarët”, tha Dua./ CNA.al

Lajmet e fundit nga