LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Mesazh pas ngjarjes me flamurin serb? Rita Ora e mahintshme me veshjen kuq e zi

31 Gusht 2023, 15:36, Aktualitet CNA

Mesazh pas ngjarjes me flamurin serb? Rita Ora e mahintshme me veshjen kuq e zi

Këngëtarja shqiptare me famë ndërkombëtare, Rita Ora, bëri një hyrje madhështore në Festivalin e Filmit të Venecias të enjten.

Ajo u shfaq me tre pamje të ndryshme një ndër të cilat ajo me fustanin e kuq e kombinuar me një dantellë të zezë.

Nuk dihet nëse kjo zgjedhje e Rita Orës ka lidhje me ngjyrat që përfaqëson flamuri shqiptar luq e zi pas ngjarses së bërë publike pak ditë më parë ku ajo performoi me flamurin serb.  Pas ngjarjes ajo tha se nuk e kishte kuptuar se flamuri është serb.

Rita, e cila është e martuar me regjisoren Taika Waititi, 48 vjeçe, dukej mjaft  tërheqëse teksa po zbriste në varkë përpara se të ndryshonte pamjen e saj të ardhshme. 

Më pas ajo  u shfaq  e gjitha në të zeza.

Dhe vjeshja e tretë ishte një fustan argjendi pa rripa me rruaza të rënda.

Festivali i 80-të Ndërkombëtar i Filmit në Venecia organizohet nga La Biennale di Venezia dhe drejtohet nga Alberto Barbera.

Festivali u hap me premierën e filmit italian të Luftës së Dytë Botërore Comandante, me regji të Edoardo De Angelis. 

Ngjarja mbyllet me një dramë në gjuhën spanjolle të Netflix, Society of the Snow./ CNA

Lajmet e fundit nga