LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

I mbante të fshehura që nga viti 1997/ 65-vjeçari dorëzon arsenalin e armëve

31 Gusht 2023, 13:51, Aktualitet CNA

I mbante të fshehura që nga viti 1997/ 65-vjeçari dorëzon

65-vjeçari nga Kukësi ka dorëzuar pranë policisë arsenalin e armëve, që e mbante të fshehur që prej vitit 1997.

Pas këtij veprimi policia e ka vënë nën hetim 65-vjeçarin.

Mësohet se ai ka dorëzuar në polici 1 kallashnikov, 3 pistoleta, 3 granata defensive, 1300 fishekë pistolete, rreth 2500 fishekë kallashnikovi, 7 krehra armësh dhe 4 ndezës të unifikuar.

Armët janë dërguar në Institutin e Policisë Shkencore, për ekzaminime të mëtejshme, për të verifikuar nëse janë përdorur ose jo, në ndonjë ngjarje kriminale./ CNA

Lajmet e fundit nga