LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Paralajmëron avokatja e Alma K./ "Mund të dalin të dhëna të reja në të ardhmen"

31 Gusht 2023, 10:55, Aktualitet CNA

Paralajmëron avokatja e Alma K./ "Mund të dalin të

Avokatja e Alma K., Natasha Velia, ka paralajmëruar se në të ardhmen do të dalin të dhëna të reja në efekt të hetimit.

Avokatja bëri me dije se klientja e saj Alma K., ka kërkuar ndryshim të masës së sigurisë nga arrest shtëpie në detyrim me paraqitje.

Velia tha se nuk ka asnjë qëndrim ndryshe nga klientja e saj.

 “Gjykata e shtyu vendimin për një datë tjetër ku prokuroria do depozitojë të gjitha hetimet që janë bërë deri tani. Dhe duke parë provat, do vendosë nëse do lërë arrestin shtëpiak ose do ndryshojë masë.

Deri më tani janë të njëjtat të dhëna që janë paraqitur në organin e akuzës, mundet që në të ardhmen të kemi qëndrim ndryshe. Mund të dalin të dhëna të reja që janë nën efekt të hetimit," tha avokatja./ CNA

Lajmet e fundit nga