LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Rama, inspektim në Durrës/ Po përfundojnë 996 apartamente ku do të strehohen familjet e prekura nga tërmeti

31 Gusht 2023, 11:55, Aktualitet CNA

Rama, inspektim në Durrës/ Po përfundojnë 996 apartamente ku

Kryeministri Edi Rama po kryen inspektimet e punimeve në lagjen "Rilindja", ku po përfundojnë së ndërtuari 996 apartamente që do të strehojnë familjet e prekura nga tërmeti.

Fondi Shqiptar i Zhvillimit po punon për infrastrukturën e re të kësaj lagjeje të ngritur nga hiçi i ish-kënetës, e cila do të jetë shëmbëlltyra kuptimplotë e vizionit dhe ambicies sonë për Shqipërinë e Gjeneratës tjetër.

"Në Lagjen Rilindja, ku sipërmarrja prestigjioze e ndërtuesit të Portit të Ri Turistik të Durrësit, Muhamed Alabbar, me financimin e Presidentit të Emirateve të Bashkuara, Sheikh Mohammed Bin Zayed, po përfundon 996 apartementet që do të strehojnë familje të prekura nga tërmeti në zonën e bashkisë së Durrësit dhe ku Fondi Shqiptar i Zhvillimit po punon për infrastrukturën e re të kësaj lagjeje të ngritur nga hiçi i ish-kënetës, e cila do të jetë shembëlltyra kuptimplotë e vizionit dhe ambicies sonë për Shqipërinë e Gjeneratës tjetër", shkruan Rama/ CNA

Lajmet e fundit nga