LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Rama tallet me demokratët / “Sillu nga një kafe, se janë në ditë të vështira”

31 Gusht 2023, 13:18, Aktualitet CNA
Rama tallet me demokratët / “Sillu nga një kafe, se janë
Kryeministri Edi Rama

Kryeministri Edi Rama gjatë takimit me disa prej banorëve në Spitallë të Durrësit nuk ka ngurruar të ironizojë dhe të tallet me demokratët.

Ndërsa ulet së bashku me ta, porosit një kafe për të gjithë, ku nuk ndalet me ironitë: Bjeruni një kafe të gjithëve këtu, se demokratët janë në vështirësi këto kohë, duhet me u dhënë kafe.

Thuaj atyre demokratëve të vijnë, se duken ata që janë demokratë. Pse fshiheni ore? Hajde ulu, merri dhe ata demokratët e tjerë. Kam 20 vjet unë, i njoh nga larg, ehu... Hajde, hajde, ulu, hajde këtu ti mo.

Sa vjeç është ky? Sillet mirë? Ia keni mësuar atë 'Rama ik?' Për kafe jeni vetë, për punë me keni mua.

Bjeruni një kafe të gjithëve këtu, se demokratët janë vështirë këto kohë, duhet me u dhënë kafe”, thotë Rama./ CNA

Lajmet e fundit nga