LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Mbeti e bllokuar në Valbonë/ Shpëtohet turistja spanjolle në muajin e 6-të të shtatzënisë

16 Gusht 2023, 12:35, Aktualitet CNA

Mbeti e bllokuar në Valbonë/ Shpëtohet turistja spanjolle në

Një turiste spanjolle, e cila kishte mbetur në shtegun midis Thethit dhe Valbonës, është shpëtuar nga misioni i shpëtimit të ekipeve të Urgjencës Kombëtare.

Falë ndërhyrjes në kohë të ekipit mjekësor, turistja në muajin e 6-të të shtatzënisë është shpëtuar dhe është jashtë rrezikut për jetën së bashku me fëmijën.

“Një turiste spanjolle në muajin e gjashtë të shtatzënisë është shpëtuar për mrekulli në shtegun Theth-Valbonë falë ndërhyrjes në kohë të ekipit të Njësisë së Helikopterëve.

Nëna dhe fëmija janë jashtë rrezikut për jetën, falë kujdesit mjekësor të stafeve tona”, bën me dije ministrja Ogerta Manastirliu./ CNA

Lajmet e fundit nga