LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Çlirimi i bregdetit nga ndërtimet pa leje të Irfan Hysenbelliut/ Rama: Nuk do të ketë asnjë tolerim

4 Dhjetor 2022, 12:05, Aktualitet CNA
Çlirimi i bregdetit nga ndërtimet pa leje të Irfan
Kryeministri Edi Rama

IKMT në bashkëpunim me forcat e policisë së Shtetit do të çlirojnë bregdetin nga ndërtimet pa leje të Irfan Hysenbelliut.

Gjatë një bashkëbisedimi me qytetarët dhe gazetarët në rrjetet sociale, Rama është shprehur se për prishjen e ndërtesë 7-katëshe janë ndjekur të gjitha procedurat ligjore dhe të gjithë hapat nga institucionet përkatëse.

Kryeministri nënvizoi se ky është vetëm fillimi dhe operacioni i qeverisë kundër ndërtimeve pa leje do të vazhdojë dhe nuk do të ketë asnjë tolerim.

 “Të gjithë të barabartë përpara ligjit, nuk do të ketë asnjë tolerim”, u shpreh kryeministri./ CNA.al

Lajmet e fundit nga