LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Berisha publikon videon/ “Barbarët serbë pas ndeshjes çirren: vrisni e therni shqiptarët”

3 Dhjetor 2022, 22:25, Aktualitet CNA
Berisha publikon videon/ “Barbarët serbë pas ndeshjes
Pamje nga videoja e publikuar nga Sali Berisha në rrjetet sociale

Kreu i PD-së, Sali Berisha, ka publikuar në rrjetet sociale një video, e cila është filmuar pas ndeshjes Serbi-Zvicër.

Në videon e publikuar dëgjohen thirrje raciste të serbëve ndaj shqiptarëve.

Krahas videos, Berisha shkruan: Racistë dhe barbarë serb pas ndeshjes çirren shtazërisht vrisni e therni shqiptarët, të mos ekzistojnë!

Kujtojmë se mbrëmjen e kaluar Zvicra mposhti në fushë Serbinë me rezultatin 3-2 për Zvicrën. Një nga golat e fitores u shënua nga Xherdan Shaqiri.

Një tjetër moment pikant i ndeshjes i publikuar kudo në media dhe rrjetet sociale, ishte përballja e futbollistit Granit Xhaka me futbollistët serbë. / CNA.al

Lajmet e fundit nga