LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Vrasja e gruas shtatzënë në Kosovë/ Avokati: Jemi shoqëri e dhunshme, as shteti nuk po bën asgjë

3 Dhjetor 2022, 21:02, Aktualitet CNA
Vrasja e gruas shtatzënë në Kosovë/ Avokati: Jemi
Foto ilustruese

Avokati Jordan Daci ka folur për rastin e vrasjes së gruas shtatzënë në Kosovë, e cila u qëllua me plumba nga ish-bashkëshorti i saj.

I ftuar në emisionin "Review", Daci është shprehur se karakterizohemi nga një shoqëri e sëmurë dhe potenciali i dhunës sa vjen e rritet, duke iu referuar ngjarjes së rëndë në Kosovë, ku u vra një grua shtatzënë nga ish-bashkëshorti i saj.

Sipas avokatit jo vetëm shoqëria, por edhe shteti nuk po reagon nga këto ngjarje tronditëse.

“Ndjesia e parë që të jep është një shoqëri tepër e dhunshme që ne karakterizohemi dhe potenciali i dhunës në shoqërinë tonë sa vjen e rritet. Ky është një problem, këtë ndjesi krijon kushdo dhe sigurisht një shoqëri shumë e sëmurë në shumë drejtime, të cilat paduyshim prodhojmë viktima në vazhdimësi. Fatkeqësisht, ne si shoqëri dhe si shtet nuk po bëjmë asgjë për të minimimizuar efektet e këtyre sëmundjeve. Nuk është vetëm ky rast, të gjitha rastet të trondisin”, theksoi ai./ CNA.al

Lajmet e fundit nga