LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

E fundit!

x

Vuçiçi “braktisi” samitin/ Rama nuk e pranon dot: Serbia do të jetë, nuk ka rrugë tjetër

4 Dhjetor 2022, 11:34, Aktualitet CNA

Vuçiçi “braktisi” samitin/ Rama nuk e pranon dot:

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiç, pak ditë më parë bëri me dije se nuk do të jetë pjesë e samitit BE-Ballkanin Perëndimor që do të mbahet në Tiranë.

Në lidhje me këtë, Rama është shprehur se Serbia do të jetë në samit, pasi Vuçiçi nuk ka rrugë tjetër përveçse të marrë pjesë në samit.

“Për qëllime të politikës së tyre të brendshme. Serbia do të jetë në samit. Vuçiç nuk ka asnjë rrugë tjetër përveçse të vijë në samit. E kundërta do të ishte katastrofë për të dhe për Serbinë”, tha Rama./ CNA.al

Lajmet e fundit nga