LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Topalli vëzhgon procesin e Primareve/ Këtë pjesëmarrje e kam parë vetëm në SHBA

4 Dhjetor 2022, 11:55, Aktualitet CNA
Topalli vëzhgon procesin e Primareve/ Këtë pjesëmarrje e kam
Ish-kryeparlamentarja, Jozefina Topalli

Ish-kryeparlamentarja dhe koordinatorja e Partisë Demokratike për qarkun e Lezhës, Jozefina Topalli, ka vëzhguar mbarëvajtjen e porcesit të zgjedhjeve të Primareve në PD.

Në një deklaratë për mediat, Topalli është shprehur se ka mbetur e habitur nga pjesëmarrja masive e votuesve, duke thënë se këtë lloj pjesëmarrjeje nuk e ka parë në asnjë vend tjetër përveçse në SHBA.

Jam e frymëzuar nga një pjesëmarrje kaq e lartë. Natyrisht defekte ka dhe ka për të pasur gjithmonë por mua më çudit dhe më gëzon shumë fakti që ka një pjesëmarrje të tillë. Nuk e kam parë në asnjë vend tjetër përveçse në SHBA.

Është për herë të parë që aplikohet një procedurë e tillë. Është kurajë e madhe të marrësh një vendim të tillë për primare. Ky është ushtrimi më i bukur demokratik me një pjesëmarrje të paimagjinueshme”, deklaroi Topalli./ CNA.al

Lajmet e fundit nga