LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

E fundit!

x

FOTO/ I shtrirë në tokë, ky është një nga sulmuesit që humbi jetën në Kosovë

24 Shtator 2023, 18:02, Aktualitet CNA

FOTO/ I shtrirë në tokë, ky është një nga

Në foton më sipër është njëri ndër personat e vrarë të grupit griminal që sulmuan policinë e Kosovës mëngjesin e kësaj të djele.

Ai gjendet i shtrirë në tokë pa shenja jete. Dallohet që në trupin e tij ka shenja gjaku. 

Ai mbeti i vrarë pas ballafaqimit me të shtena armësh ndaj Policisë së Kosovës.

Deri më tani, autoritetet konfirmojnë se janë vrarë 3 agresorë dhe një polic. Gjithashtu janë vënë në pranga 1 agresor dhe 4 persona të tjerë, të cilët dyshohet se kishin lidhur komunikim me sulmuesit nëpërmjet radiove.

Njësia Speciale e Policisë së Kosovës ka përparuar me opracionin për kapjen e agresorëve në veri të Kosovës.

Mediat në Kosovë raportojnë se efektivët e policisë kanë hyrë brenda në Manastirin e Banjskës, ku janë ngujuar agresorët.

Kryeministri Albin Lurti gjatë një deklarate për mediat ju bëri thirrje sulmuesve që të dorëzohen.

Herë pas here ka pasur të shtëna dhe situate vijon të jetë e tensionuar.

Në total pretendohet të kenë qenë 30 persona të armatosur të cilët ju kundërvunë policisë së Kosovës./ CNA

Lajmet e fundit nga