LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Shkon në tre numri i sulmuesve të vrarë në veri të Kosovës

24 Shtator 2023, 16:14, Kosova & Bota CNA

Shkon në tre numri i sulmuesve të vrarë në veri të

Ka shkuar në tre numri i sulmuesve të vrarë në Basnjkë të Zveçanit.

Klankosova.tv raporton se edhe trupi i tretë është gjetur.

Deri më tani, policia ka konfirmuar vetëm një vrasje.

Kujtojmë se në orët e hershme të mëngjesit, një polic i Kosovës ka mbetur i vrarë dhe një tjetër i plagosur.

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti doli në një deklaratë ku raportoi për situatën e rëndë dhe ju kërkoi sulmuesve që të dorëzohen. 

Ai nxori dhe foto që tregonin pamjet e personave të armatosur të cilët kanë sulmuar policinë e Kosovës./ CNA

Lajmet e fundit nga