LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Pas Hovenier/ Ambasadorët e Quint-it i shkojnë në zyrë Kurtit

24 Shtator 2023, 15:59, Kosova & Bota CNA

Pas Hovenier/ Ambasadorët e Quint-it i shkojnë në zyrë

Ambasadori amerikan në Prishtinë, Jeff Hovenier, zhvillloi një takim “kokë më kokë” me kryeministrin Albin Kurti.

Pas Hovienier, në zyrën e Kurtit kanë shkuar ambasadorët e tjerë të vendeve të Quint-it.

Takimi mendohet se ka si synim situatën e tensionuar në veri të Kosovës.

Si pasojë e sulmeve të një grupi agresorësh, një zyrtar policor është vrarë dhe dy tjerë janë plagosur në mëngjesin e së dielës, në fshatin Banjskë të Zveçanit.

Ndërkohë, policia e Kosovës konfirmoi mesditën e sotme se ka vrarë njërin nga agresorët./ CNA

Lajmet e fundit nga