LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Policia e Kosovës hyn në Manastirin e Banjskës/ Agresorët të ngujuar brenda tij

24 Shtator 2023, 17:41, Kosova & Bota CNA

Policia e Kosovës hyn në Manastirin e Banjskës/ Agresorët

Njësia Speciale e Policisë së Kosovës ka përparuar me opracionin për kapjen e agresorëve në veri të Kosovës.

Mediat në Kosovë raportojnë se efektivët e policisë kanë hyrë brenda në Manastirin e Banjskës, ku janë ngujuar agresorët.

Aksioni i nisur në mëngjesin e kësaj të diele, sipas mediave, mund të përfundojë brenda orës.

Deri më tani, autoritetet konfirmojnë se janë vrarë 3 agresorë dhe një polic. Gjithashtu janë vënë në pranga 1 agresor dhe 4 persona të tjerë, të cilët dyshohet se kishin lidhur komunikim me sulmuesit nëpërmjet radiove./ CNA

Lajmet e fundit nga