LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

E vështirë të heqë dorë/ Ky është vesi më i keq i Elon Musk

27 Shtator 2022, 10:06, Aktualitet CNA

E vështirë të heqë dorë/ Ky është vesi

Çdo njeri e ka një ves, e me sa duket edhe njeriu më i pasur në botë, Elon Musk, nuk bëka përjashtim. Mbase ju mund të mendoni se mund të pijë duhan apo të hajë thonjt, por jo Musk ka një ves edhe më të zakonshëm se kaq dhe kjo ka të bëjë me teknologjinë. 

A e keni dhe ju maninë për të kontrolluar telefonin tuaj, menjëherë sapo hapni sytë në mëngjes? Epo pikërisht këtë gjë bën dhe Elon Musk, por e konsideron si një ves të tmerrshëm. 

Ai e zbuloi këtë në një intervistë të fundit me "CNBC" duke thënë: “Unë kam një zakon të keq, të cilin dyshoj se e kanë edhe shumë njerëz, të kontrolloj telefonin tim sapo zgjohem në mëngjes ”, duke shtuar, “Është një zakon i keq i tmerrshëm, në fakt.”

Elon Musk vijoi duke thënë se do të donte që këtë ves ta zëvendësonte me kulturën e të bërit 20 minuta ushtrime çdo mëngjes, në vend që të kontrollonte për 20 minuta mesazhet dhe e-mailet e tij./CNA.al

Lajmet e fundit nga