LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

"Abc News" mbyll "Piranjat"/ Çfarë do të ndodhë me emisionin investigativ

1 Janar 2023, 20:22, Aktualitet CNA

"Abc News" mbyll "Piranjat"/  Çfarë do të

Televizoni shqiptar, "ABC News", ka mbyllur një nga emisionet e tij më të ndjekura. 

Burime për CNA.al bëjnë me dije se emisioni investigativ "Piranjat" do të transmetohet në një tjetër televizion. 

Transmetimi i tij pritet të fillojë pas pak javesh, por nuk dihet ende saktësisht se në cilën media.

"Piranjat" nisën transmetimin e tyre në Prill të 2022-shit në ekranin e "Abc News" nën moderimin e aktorit Florian Binaj dhe këngëtares Arilena Ara.

Pas një sërë ndryshimesh dhe mbylljesh të emisioneve të tjera në këtë ekran duket se tashmë është dhe rradha e "Piranjave" që t"i thonë lamtumirë "Abc News"-it./ CNA.al

Lajmet e fundit nga