LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Sot, zgjedhjet për kreun e PD-së/ Ibsen Elezi përballë Sali Berishës

22 Maj 2022, 06:06, Politikë CNA

Sot zhvillohen zgjedhjet për kreun e Partisë Demokratike. Dy kandidatët që garojnë janë ish-kryeministri Sali Berisha dhe ish-kreu i Partisë Demokratike në Kukës, Ibsen Elezi.

Procesi i votimit pritet të nisë në orën 08:00 dhe të mbyllet në orën 18:00.

Në të gjithë vendin janë 108 qendra votimi ku demokratët do të drejtohen për të shprehur vullnetin e tyre me votë./ CNA.al

Lajmet e fundit nga