LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Në sfidë me Berishën/ Elezi e nis ditën me një kërkesë

22 Maj 2022, 06:46, Politikë CNA
Në sfidë me Berishën/ Elezi e nis ditën me një

Sot po zhvillohen zgjedhjet për kreun e PD-së. Gara po mbahet mes ish-kryeministrit Sali Berisha dhe Ibsen Elezit. Kandidati Ibsen Elezi e ka nisur ditën e sotme me një mesazh, kërkesë për mediat.

Përmes një postimi në rrjetet sociale, Elezi shkruan se, ?monitorimi i këtij procesi zgjedhor është i rëndësishëm për faktin se lufta për t’u rikthyer në proces të besueshëm dhe të pamanipulueshëm zgjedhor i vlen jo vetëm PD-së, por edhe gjithë shoqërisë?.

?Media mundet !

Nje kerkese te veçante sot e kam ndaj medias.

Monitorimi i ketij procesi zgjedhor eshte i rendesishem per faktin se lufta per tu rikthyer ne proces te besueshme dhe te pamanipulueshme zgjedhor i vlen jo vetem PD-es por edhe gjithe shoqerise.

Ruajtja e ketij procesi dhe s’ka te beje aq me mua si kandidat, se sa me faktin qe votat jane shprehje e opinionit votuesve dhe ai duhet te jete real dhe i padeformuar.

Perndryshe nese lejojme qe para syve tane te shkelet demokracia,  ajo qe do vije do jete po aq e keqe sa kjo kaluam dhe po kalojme.

Nese e monitoroni, i beni nder opozitarizmit dhe demokracise !?, shkruan Elezi./ CNA.al

Lajmet e fundit nga