LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

“Dumani ka lidhje me deputetë, ministra dhe me prokurorë”/ Deklarata e fortë nga seanca maratonë në GJKKO

21 Maj 2022, 19:02, Kronika CNA
“Dumani ka lidhje me deputetë, ministra dhe me prokurorë”/

Që prej orës 11:00 të mëngjesit të sotëm, po zhvillohet seanca për të arrestuarit nga operacioni ?Plumbi i artë?.

Nuredin Dumani, i penduari i drejtësisë, ka bërë dëshmi të forta në SPAK, ku ?zbërthen? krimet që ka kryer si dhe ka treguar emrat e bashkëpunëtorëve apo rivalëve të tij.

Njëri nga të arrestuarit, Besjan Xhixha, 31 vjeç ka ?shpërthyer? ashpër ndaj Dumanit. Ai tha se ky i fundit ka pasur mbështetje nga deputetë, ministra dhe prokurorë, ndaj vepronte lirshëm.

?Nuredin Dumani ka kryer 12 vrasje. Pas çdo vrasjeje, na ka thënë se nuk më gjen asgjë, pasi ka lidhje me ministra, deputetë, prokurorë, madje më ka thënë që ka lidhje me prokurorin Altin Dumani. E ka njeriun e vetë dhe ndihej i mbrojtur?, tha ai./CNA.al

Lajmet e fundit nga