LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Bëri deklarim të rremë te eprorët/ Pezullohet nga detyra inspektori në Belsh

20 Maj 2022, 19:12, Kronika CNA

Një oficer i patrullës së përgjithshme në Belsh është pezulluar nga detyra për njoftim të rremë.

Lajmi bëhet i ditur nga Agjencia e Mbikëqyrjes Policore, e cila njofton se nga detyra është pezulluar inspektori me iniciale B.B., 48 vjeç, me detyrë trupë shërbimi, oficer i patrullës së përgjithshme në Stacionin e Policisë Belsh, Komisariati i Policisë Cërrik.

Inspektori akuzohet për veprat penale ?Njoftim i rremë në organet e rendit? dhe ?Deklarim i rremë para oficerit të policisë gjyqësore?.

?Drejtoria Rajonale e AMP Elbasan ka kryer sot ekzekutimin e vendimit të Gjykatës së Rrethit Gjyqësor Elbasan për caktimin e masës së sigurimit personal ?Pezullim i ushtrimit të një detyre apo shërbimi publik? për punonjësin e policisë:

– Inspektor B. B., 48 vjeç, me detyrë trupë shërbimi, oficer i patrullës së përgjithshme në Stacionin e Policisë Belsh, Komisariati i Policisë Cërrik.

Në kuadër të proçedimit penal 1313 viti 2020, Gjykata e Rrethit Gjyqësor Elbasan, me vendimin datë 20.05.2022, ndaj këtij shtetasi ka vendosur masën e sigurimit personal ?Pezullim i ushtrimit të një detyre apo shërbimi publik? si person i dyshuar se ka konsumuar elementë të veprave penale ?Njoftim i rremë në organet e rendit? dhe ?Deklarim i rremë para oficerit të policisë gjyqësore? parashikuar nga nenet 272 dhe 305/b të Kodit Penal.

AMP mbetet e përkushtuar në misionin e saj për garantimin e zbatimit të ligjit dhe fton qytetarët të denoncojnë çdo rast të abuzimit apo shkeljes së ligjit nga ana e punonjësve të Policisë së Shtetit, duke telefonuar në numrin e gjelbër 08009090?, thuhet në njoftimin e AMP./ CNA.al

Lajmet e fundit nga