LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Zbardhet dëshmia e Dumanit/ Më dhanë 100 mijë euro për ta eliminuar Endrit Doklen, ja kush e porositi vrasjen e tij

19 Maj 2022, 14:51, Kronika CNA
Zbardhet dëshmia e Dumanit/ Më dhanë 100 mijë euro për

Është zbardhur dëshmia e të penduarit të drejtësisë Nuredin Dumani.

Gazetarja Klodiana Lala bën me dije se Nuredin Dumani, ka deklaruar se nuk donte të vriste Endrit Doklen, i cili ishte i dënuar përjetë, por doli nga qelia pas vendimit të ish-gjyqtares Enkelejda Hoxha.

Gjithashtu Dumani ka treguar se i ka marrë paratë Ervis Martinajt dhe se kërkonte konflikt me të.

Ndër të tjera sipas dosjes hetimore, rezulton se Ervis Martinaj ka porositur vrasjen e Endrit Dokles.

Dokle, rezulton i dënuar për veprat penale ?Krijim i organizatës kriminale?, ?Vrasja me paramendim?, e kryer në bashkëpunim, e mbetur në tentativë, ?Rrëmbimi ose mbajtja peng e personit?, kryer në bashkëpunim, në kuadër të organizatës kriminale.

Ndonëse ai ia ka dhënë një shumë prej 100 mijë eurosh Dumanit, ky i fundit nuk ka pranuar që të eliminojë Doklen. Po ashtu, një tjetër detaj tronditës nga bota e krimit, e shkruar në dosjen hetimore tregon se Florenc Çapja ka porositur vrasjen e Sokol Sanxhaktarit, dhëndrit të ish-kryebashkiakut të Elbasanit, Qazim Sejdinit.

Po ashtu, Lala duke iu referuar dosjes hetimore të SPAK-ut, thekson se Talo Çela akuzohet se vrau Fatmira Deden, ndërkohë që në kërkim është dhe Festim Çoli./CNA.al

Lajmet e fundit nga