LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Në gjendje të dehur gjatë detyrës/ ShÇBA nis hetimet ndaj punonjësit të policisë

20 Maj 2022, 18:34, Kronika CNA

Nga burime kofidenciale për CNA.al, mësohet se punonjësi i policies me inicialet N.M, rreth 60 vjeç, ka gjobitur mbrëmjen e djeshme një shtetas në Maliq, duke i hequr edhe patentën.

Ndërkohë që ky i fundit ka telefonuar sallën operative duke kërkuar të merren masa ndaj policit i cili ishte i dehur gjatë detyrës.

Ai është shoqëruar në drejtorinë vendore të policisë Korçë, ku ka refuzuar të kryejë testin e alkoolit dhe për këtë arsye ShÇBA ka nisur ecurinë disiplinore.

Pritet edhe njoftimi zyrtar lidhur me këtë rast të paprecedent./CNA.al

Lajmet e fundit nga