LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

E fundit!

x

Blindohet Fieri/ Policia kontrolle blic në akset kryesore

20 Maj 2022, 19:57, Kronika CNA

Policia ka kryer mbrëmjen e sotme disa kontrolle blic në akset kryesore të qytetit të Fierit.

Mësohet se në terren kanë zbritur Forcat e Posaçme Shqiponja, patrulla e përgjithshme e Komisariatit Fier, agjentë të policisë kriminale, ato të antidrogës dhe rrugores.

Blutë po kryejnë kontrolle për automjetet luksoze, ato me xhama të errët por edhe automjetet që duken dyshuese në sytë e tyre.

Ende nuk dihet nëse ka të arrestuar nga këto kontrolle, të cilat vijnë menjëherë pas operacionit me urdhër të SPAK.

Në epiqendër të bluve mbeten personat e përfshirë në ngjarje kriminale, personat e shpallur në kërkim dhe ata që lëvizin të armatosur./ CNA.al

Lajmet e fundit nga