LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Kontrolli i policisë “fundos” 63-vjeçarin/ Çfarë iu gjet në oborrin e banesës

22 Maj 2022, 07:13, Kronika CNA

Një 63-vjeçar është vënë në pranga nga Policia e Vlorës, pasi gjatë kontrollit në oborrin e banesën e tij, i janë gjetur dhe sekuestruar një sasi lënde të dyshuar narkotike kokainë.

Mësohet se në pranga ka rënë shtetasi me inicialet N. K., banues në lagjen ?Isa Boletini?.

Po nga këto shërbime u referuan materialet në Prokurorinë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë Vlorë, për shtetasin D. T., 26 vjeç, banues në lagjen ?Hajro Cakerri?, Vlorë, për veprën penale ?Prodhimi dhe shitja e narkotikëve?, pasi gjatë kontrollit fizik nga shërbimet e Policisë, iu gjet dhe iu sekuestrua një sasi lënde e dyshuar narkotike kokainë.

Specialistët e Seksionit për Hetimin e Trafiqeve të Paligjshme dhe Narkotikëve në DVP Vlorë referuan materialet në Prokurorinë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë Vlorë, për shtetasin T. M., 33 vjeç, banues në Fier, për veprën penale ?Kalimi i paligjshëm i kufirit shtetëror?, pasi ka kaluar kufirin në mënyrë të paligjshme.

Specialistët e Hetimit të Krimit të Komisariatit të Policisë Vlorë arrestuan në flagrancë shtetasen C. B., 44 vjeçe, banuese në lagjen ?Pavarësia?, Vlorë, për veprën penale ?Dhuna në familje?, pasi ka ushtruar dhunë fizike ndaj nuses së djalit, shtetases K. B., 28 vjeçe, banuese në lagjen ?Pavarësia?, Vlorë. Gjithashtu, për këtë rast është proceduar në gjendje të lirë dhe shtetasja K. B., sepse ka ushtruar dhunë ndaj shtetases C. B.

Po nga specialistët e Hetimit të Krimit të Komisariatit të Policisë Vlorë u referuan materialet në Prokurorinë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë Vlorë, për shtetasin D. L., 39 vjeç, banues në Vlorë, për veprën penale ?Shpërdorimi i tokës?, pasi është konstatuar duke kryer punime në tokën e tij, në kundërshtim me destinacionin ligjor të paracaktuar, duke ndryshuar kështu regjimin juridik të tokës.

Specialistët e Qarkullimit Rrugor në Komisariatin e Policisë Sarandë arrestuan në flagrancë shtetasin G. Ç., 45 vjeç, banues në Ksamil, Sarandë, për veprën penale ?Drejtimi i automjeteve në mënyrë të parregullt?, pasi është kapur nga shërbimet e Policisë, duke drejtuar automjetin, në gjendje të dehur.

Materialet i kaluan Prokurorisë, për veprime të mëtejshme./CNA.al

Lajmet e fundit nga