LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Vjollca Hoxha në sulm për moral, për gjoba apo për çfarë?

16 Maj 2022, 19:24, Aktualitet CNA
Vjollca Hoxha në sulm për moral, për gjoba apo për

Mediat e Vjollca Hoxhës ditët e fundit, Gazeta “Shqip”, “Top News”, etj kanë filluar një sulm ndaj biznesmenit Petrit Maho. Shkrimet e bëra nga e njëjta dorë, siç janë përdorur kundër biznesmenëve Arben Reli etj, që i quajnë kontraversë, në këtë rast kontravers quhet Petrit Maho.

Një nga sponsorat kryesorë të “Top Channel”, një nga biznesmenët në fushën e ilaçeve i cili ditët e fundit ka rënë pre e akuzave. Prej shumë vitesh, Maho është një nga sponsorët kryesorë të “Top Channel” dhe ekskluzivisht i emisionit “Fiks Fare”.

Anjë fjalë, asnjë sulm, asnjë akuzë, produktet e reklamuara, paratë e paguara, një marrëveshje normale biznesi, që shet produktin, bën reklamë në televizion e të tjera si këto.

Por ditët e fundit ka filluar sulmi. Në korridoret e “Top Channel”, të thonë nën zë se Petrit Maho i ka hequr reklamat edhe “Top Channel” edhe emisionit “Fiks Fare” dhe sulmi ka filluar pikërisht për shkak të ndërprerjeve të reklamave,

Vjollca Hoxha kërkon më shumë para nga Petrit Maho. Ky i fundit nuk ka pranuar dhe ka filluar sulmi, ndërkohë që biznesmeni ka ndërprerë reklamat.

Nga ana tjetër, biznesmeni është sulmuar me pa të drejtë, ndoshta jo vetëm për të paguar më shumë për Top Channel dhe Fiks Fare, por për të paguar edhe në Top News etj.

Pra arsyet e vërteta, morali i vërtetë i gjithë historisë është se po nuk re dakord me Vjollca Hoxhën, ajo të sulmon.

Kështu ka ndodhur dikur edhe me CFO Farm-ën e famshme, të Nadir Çaushollit që shkoi deri në prokurori, që u shkruan fort në media por më pas çështja u mbyll me marrëveshje.

Kështu po ndodh edhe me biznesmenin Arben Reli dhe nga kush? Nga Vjollca Hoxha, ortakja e inceneratorëve, bashkëpunëtorët e saj janë në kërkim. Vjollca Hoxha, ortakja e Klodian Zotos dhe Mirel Mërtirit tek Valtelina Caffee. Vjollca Hoxha ortakja e Stela Gugalles tek KudoPay. Vjollca Hoxha e inceneratorëve ku korrupsioni qeveris. Aferës së shekullit që merr para nga taksat e shqiptarëve , më pas bën ortakëri me Top Channel dhe Vjollca Hoxhën, po ngre dorën mbi biznesmenët, ditë pas dite, orë pas ore kudo ku shkon dëgjon se po sulmohet biznesi, jo për parime, jo për tendera apo korrupsion, por sepse nuk pranon t?i japë më shumë para Vjollca Hoxhës dhe xhepave të saj.

Xhepave të saj të mbushura në ortakëri me skandalet e qeverisë shqiptare dhe inceneratorëve. Sot e ka rradhën Petrit Maho, dje e kishte CFO Farma,, pardje e kishte Arben Reli. Ditë pas dite shumë biznesmenë po sulmohen në mënytë të padrejtë nga një televizion që nga ëndrra e Tan Hoxhës u kthye në lodrën e Vjollca Hoxhës./CNA.al

?Top-inceneratori?/ Si Vjollca Hoxha u bë ortake dhe mori miliona euro nga afera e shekullit

Po Vjollca Hoxha e Co, kur e kanë radhën?

Vjollca Hoxha, përtej ndjesës dhe gjobave

Rasti TOP CHANNEL/ Prokurorët në Shqipëri kanë “vdekur”

Skandali në Top Channel/ Ish-ministri: Fikni aparaturat, mashtrimi është vepër penale

Ortakëritë miliona euro të inceneratorëve/ Jorida Tabaku dhe SPAK ?mbrojnë? Vjollca Hoxhën dhe Ben Blushin?

Rasti flagrant/ Mediat e Vjollca Hoxhës shantazh dhe presion ndaj drejtësisë

REDAKSIONALE/ Inceneratorët, Top Channel, Ben Blushi dhe milionat që akuzojnë

Kush i vuri gjobë Arben Relit, zonja Hoxha?

Kush dhe pse po i vë gjobë biznesmenit Arben Reli?!

Shantazhi i Fiks Fare/ Prokuroria: Arben Reli, qytetar i lirë

Skandali/ Mediat e Vjollca Hoxhës, akuzuan biznesmenin Arben Reli, për miqtë e historive rozë që i kanë 400 mijë euro borxh

 

Lajmet e fundit nga