LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

E fundit!

x

Video/ Gazetarja shqiptare nuk di të ndalet, ngjitet në malin më të lartë të botës

16 Maj 2022, 18:46, Aktualitet CNA

Gazetarja e njohur, Beti Njuma nuk di të ndalet.

E njohur për dëshirën dhe pasionin e saj për alpinizmin, ajo ka ngjitur disa nga majat më të larta të maleve në vend, por këtë herë ka sfiduar duke ngjitur edhe malin më të lartë në botë, Everestin.

Ajo ka postuar një video në rrjetet sociale, nga kampi bazë i Everestit.

Tetë ditë të lodhshme, sfilitëse nga ecja me kilometra të tëra, për tu ngjitur në këmbët e ‘çatisë së botës’, gazetaria ia ka dedikuar babait të saj, profesorit Shefki Njumës, alpinist të njohur shqiptar, trajnerit të rinjëve të klubit Tirana./E.T-CNA.al

Lajmet e fundit nga