LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

E fundit!

x

Piktorja pa penela/ Adela Osmani hap ekspozitën e saj të parë në Paris

25 Prill 2022, 11:30, Kulturë CNA
Piktorja pa penela/ Adela Osmani hap ekspozitën e saj të parë

Artistja e re nga qyteti bregdetar i Durrësit Adela Osmani ka hapur ekspozitën e saj të parë në Paris, duke realizuar ëndrrën e saj prej shumë vitesh.

Ekspozita e saj u mbajt në datat 21-14 Prill, sikurse ka treguar edhe ajo përmes postimeve në rrjetet sociale.

E veçanta e Adelës është se ndryshe nga shumë piktorë të tjerë, penelin e ka hedhur tutje dhe bojërat i përzien në telajo vetëm me duart e saj. Pikërisht për shkak të kësaj, ajo njihet shpesh mes artistëve të tjerë si ?piktorja pa penela?.

Sikurse ka treguar në intervistat e saj televizive, Adela Osmani ka nisur të pikturojë që në moshën 8-vjeçare dhe pasionin e saj e ka vijuar? edhe ndërsa ndjek studimet universitare për ?Interior Design?. Një degë e cila është shumë e afërt me pasionin e saj për pikturën.

Nga pikturat që dikur ua dhuronte miqve apo të afërmve, biznese të shumta nisën t?i kërkonin që ajo të realizojë punime enkas për ambjentet e tyre dhe sot pikturat e saj arrijnë në shifra të larta.

Kështu që hapja e ekspozitës së saj të parë? nuk vjen fare rastësisht por është një nga arritjet e para të karrierës së saj si artiste nga shumë të tjera që presim në vazhdim. Dhe të gjithë ju që jeni kurioz, më poshtë keni disa pamje nga ekspozita e të talentuarës nga Durrësi./ Hashtag

Lajmet e fundit nga