LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Kush është artisti shqiptar që tërhoqi vëmendjen e Cristiano Ronaldos

12 Shkurt 2022, 19:48, Kulturë CNA
Kush është artisti shqiptar që tërhoqi vëmendjen e

Agron Hoti është artisti shqiptar që tërhoqi vëmendjen e Cristiano Ronaldos. Ai i shiti pikturën e tij futbollistit.

Dy vite më parë, kur Ronaldo kishte shkuar në Verona me ekipin e Juventusit për një ndeshje të Seria A kishte blerë dhe pikturën që Hoti kishte bërë për të.

Artisti tregoi për Euronews Albania se nuk kishte mundur ta takonte Ronaldon për shkak të pandemisë. Çmimin e pikturës nuk e zbuloi.

Tema është përmbledhje e 5 kampionateve që ka fituar Cristiano Ronaldo.

?Idhulli im është Ibrahimoviç. Unë jam milanist,? ? deklaroi artisti ndërsa sqaroi se po punon një pikturë edhe për të.

Hoti është larguar drejt Italisë dhe karrierën e tij po e zhvillon në Verona./euronews

Lajmet e fundit nga