LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

E fundit!

x

Ministria shtyn afatin për konkursin e drejtorit të TOB, pas kërkesës publike të Zana Çelës

19 Prill 2022, 19:15, Kulturë CNA
Ministria shtyn afatin për konkursin e drejtorit të TOB, pas

Ministria e Kulturës ka shtyrë afatin e dorëzimit të aplikimeve për postin e Drejtorit të përgjithshëm të Teatrit Kombëtar të Operas dhe Baletit.

Njoftimi është bërë në faqen e ministrisë ndërsa më herët drejtoresha aktuale Zana Çela, e cila kërkon një mandat tjetër, tha në një intervistë për News24 se afati duhej shtyrë pasi me mbylljen e aplikimeve më 19 prill ministria kishte bërë shkelje.

?? NJOFTIM!!!?
Duke marrë shkas nga kërkesat e vazhdueshme për informacion, për të gjithë të interesuarit, afati i aplikimit për pozicionin Drejtor i Përgjithshëm i Teatrit Kombëtar të Operës, Baletit dhe Ansamblit Popullor, shtyhet deri në datën 06 maj 2022?.

Lajmet e fundit nga