LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

DASH shpalli non grata Ylli Ndroqin dhe Aqif Rakipin/ Reagon menjëherë Yuri Kim

11 Prill 2022, 15:03, Aktualitet CNA
DASH shpalli non grata Ylli Ndroqin dhe Aqif Rakipin/ Reagon menjëherë

Ambasadorja amerikane Yuri Kim ka reaguar pas shpalljes non grata të Aqif Rakipit dhe Ylli Ndroqit.

?Sot, Departamentit të Thesarit të Zyrës së Zyrës së SHBA-së për Kontrollin e Pasurive të Huaja (OFAC) përcaktoi shtatë familje dhe një vend në katër vende të Ballkanit Perëndimor, në Urdhrin Ekzekutiv (EO) 14033?, shkruhet nw Twitter.

Kujtojmë që CNA.al e paralajmëroi pak ditë më parë një gjë të tillë, ndërsa sot janë bërë të ditur emrat./CNA.al

CNA.al e paralajmëroi/ DASH shpall dy persona të tjerë non grata në Shqipëri

SHBA shpall të tjerë persona non grata në Shqipëri?!

 

Lajmet e fundit nga