LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Ekskluzive/ Ben Blushi dhe Endrit Habilaj nuk pranohen nga Euronews

31 Mars 2022, 19:07, Aktualitet CNA
Ekskluzive/ Ben Blushi dhe Endrit Habilaj nuk pranohen nga Euronews

Në qarqet mediatike javëve të fundit është diskutuar emri i politikanit të dështuar Ben Blushi si emë që do marrë drejtimin e Euronews. ALBANIA.

Njeriu i cili ndërtoi emision në ?Top Story? me autor Endrit Habiljan dhe sot, vetë televizioni Top Channel e ka auzuar Habilajn si gjobaxhi, është emri tjetë që përflitet se do fillojë bashkë me Blushin në Euronews Albania.

Në fakt, e gjithë kjo zhurmë gjobaxhinjsh vjen pasi në shumë javë, në shumë ditë, Ben Blushi dhe Endrit Habilaj lart e poshtë në qarqet mediatike, kanë hapur fjalë sikur janë duke shkuar në televizionin e Euronews, një brand ndërkombëtar dhe një television i ri në Tiranë që po rritet shpejt.

CNA.al ka mundur të sigurojë një informacion nga burime të besueshme pranë Euroneës të cilët kanë theksuar se nuk kanë pranuar as Ben Blushin as Endrit Habilajn.  Pjestarë të stafit i thanë CNA.al se Ben Blushi dhe Endrit Habilaj janë parë në korridoret e Euronews, por burimi theksoi se as ai dhe as Habilaj nuk janë pranuar të fillojnë punë në këtë television.

Tashmë ka një fakt, Habilaj po akuzohet publikisht nga Vjollca Hoxha për gjobvënie. Top Channel nga ana tjetër po pranon që ekrani i tij  është përdorur për të vënë gjoba, dhe mesaduket me shpresën se mund ta përdornin dhe Euronewsin pë interesat e tyre.

E vërteta është që as Endrit Habilaj dhe as Ben Blushi nuk shkojnë në Euronews, janë thjeshtë dhe vetëm thashetheme që hapen nga palët, ndoshta dhe vetëm për të mbajtur emrin në treg.

Endrit Habilaj sot akuzoi Top Channel, televizioni e akuzoi gjobaxhi, nga ana tjetër vetë Habilaj i është kthyer Vjollca Hoxhës duke thënë se është ajo bashkë me Sokol Ballën njerëzit që duan të vënë gjoba, duke përmedur më tej dhe emera biznesmenësh./CNA.al

Luftë mes gjobaxhinjëve/ Top Channel-Habilaj si shembulli më i keq i gazetarisë

Habilaj akuza Vjollca Hoxhës dhe Sokol Ballës/ I vunë e po vënë gjoba biznesit

Top Channel e pranon publikisht/ Kishim gjobaxhinj në staf

Top Channel mbyll emisionin e inceneratorëve

Lajmet e fundit nga