LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Ekskluzive-PD digjej/ Kunati i Bashës blinte mijëra metër katrorë biznese

23 Mars 2022, 12:40, Denoncim CNA

Kunati ?big money? i Lulzim i Bashës,  e ka shtuar pasurinë e tij në ditët më të këqija të Partisë Demokratike.

Në një kohë kur Partia Demokratike vlonte, pasi humbi zgjedhjet e 25 Prillit, pasi ish kryeministri Sali Berisha u shpall non grata nga SHBA dhe PD ishte në proces zgjedhor Erion Isufi dhe kompanitë e tij shtonin pasuritë.

CNA.al ka bërë një investigim ku ka rezultuar se Isufi  ka blerë pasuri me në disa mijëra metër katrorë.

Bëhet fjalë për mijëra metër katror sipërfaqe biznesi, apartamente dhe garazhe në një nga zonat më shtrenjta në Tiranë.

Këto pasuri janë blerë në muajin Gusht të vitit 2021 për kompaninë Moveo Albania Technology, e cila është nën pronësi të Erion Isufit dhe babait të tij tashmë të ndjerë.

Transaksionet shkojnë në miliona euro, duke nisur nga mbi 1 milion 470  mijë euro dhe deri  mbi 3 milion euro.

Apartamente, vend-parkime jo pak por pesë të tilla, njësi tregtare, që në total kapin shifrën e mbi gjysmë milioni euro pasuri, të blerë nga Erion Isufi dhe kompania e tij, në kohën që PD i kishin mbetur vetëm bravat dhe vulat.

Në ditët në vijim CNA.al do të sjellë me dokumente se si Erion Isufi, kunati dhe vjehrri i ndjerë Xhaferr Isufi blenë pasuri të patundshe, biznese, apartamente dhe të tjera./CNA.al

Kunati ?big money?, i Lulzim Bashës/ Milionat që mbledh nga kompanitë e tij

Dokumentet/ Të gjithë oligarkët paguajnë kunatin e Bashës

Kompanitë e familjarëve të Bashës 2 miliardë lekë xhiro, deklarojnë fitime thërrimet/ Evazion fiskal qindra milonë lekë?!

Zbulohen oligarkët e Lulzim Bashës?!/ Miliarda lekë në bizneset e kunatit

Ekonomia shqiptare në krizë/ Bizneset e kunatit të Bashës, lulëzojnë

Lajmet e fundit nga