LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Skandal me groposjen e pulave të ngordhura/ Fiks Fare sjell denoncimin e fortë

22 Mars 2022, 19:02, Denoncim CNA

Sot Fiks Fare sjell një skandal që ka ndodhur me groposjen e pulave të ngordhura nga disa kompani që merren me mbarështimin e pulave.

Fiks fare ka zbuluar se dy kompani në mënyrë të jashtëligjshme kanë groposur pulat pa asnjë leje nga institucionet përkatëse dhe pa kryer procedurën strikt të dizifektimit, inventarit dhe protokollimin e numrit të pulave të ngordhura në prani të specialistëve.

Fiks fare ka zbulur vendet ku jane groposur pulat e ngordhura.

Gjatë punës së grupit të xhirimit në terren, jashtë rrethitmit të stabilimentit të kompanisë OVITAL në fshatin Kullë të Sukthit, e cila kishte groposur pulat në një vend fare pranë qendrave të banuara dhe pranë një kanali vadites, disa persona që prezantohen si përfaqësues të kompanisë së mbarështimit të pulave kërcënuan me jetë gazetaren dhe operatorin e Fiks fare dhe thyen kameran.

Të gjendur në këto rrethana  gazetaret lajmërojnë policinë e komisariatit Manëz, të cilët arritën në vendngjarje pas 40 minutash dhe kryen procedurat për gjarjen e ndodhur.

Në vendngjarje mbërriti edhe shefi i komisariatit të policisë. Më pas grupi xhirimit i Fisk fare i shoqëruar nga forcat e policisë së komisariatit të Manzës doli nga Sukthi,ku ndodhi edhe përplasja e tyre me punonjësit e Ovital./CNA.al

Lajmet e fundit nga