LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

1000 Euro punonjësit të SHKB-së së burgut: Minimumi, do dhe prokurori!

15 Mars 2022, 20:26, Denoncim CNA

Ditën e sotme emisioni ?Stop? trajtoi denoncimin e një ish të dënuari, ndaj të cilit i ishte hedhur një akuzë e padrejtë për një telefon të gjetur në qelinë ku ai vuante dënimin me disa persona të tjera.

I burgosuri i burgut të Rrogozhinës negocioi me Redianin e SHKB-së për ulje tarife, që të mos e përzienin në çështjen e gjetjes së telefonit.

Rediani, SHKKB: Ça më pyete për avokatin?

Qytetari: Ça tha? Ata folën me, hë..

Rediani, SHKKB: Tashti, se dëgjona ai tha, që sot do jem në Tiranë, tha, takohemi andej!

Qytetari: Thashë thuaj çikë, o vëlla, me ul një çikë çmimin, mo burrë ,se borxh, borxhe i kam marrë, me thënë të drejtën! I kam thënë të gjithëve, të dish hallin tim.

Rediani, SHKKB: Unë shkova vetë.

Qytetari: E di ça bohet, e di, që më keni bërë nder dhe jeni 3 veta në këtë mes, po nuk e di ça të them. Domethënë, prokurori nuk na bën ndonjë proçkë.

Rediani, SHKKB: Hë!

Qytetari: S?ma merr mëndja të na bëjë noi proçkë më vonë, se unë ktë e du të sigurtë!

Rediani, SHKKB: O shok të dish këtë prokuror të ngeshëm Genci, o që kur isha unë brenda?

Qytetari: Ishte brenda ka qenë në Tiranë atë ditë, që do filloshim në 1 e gjys dhe mbas dy ditësh më thirrën për gjyq. E ke parasysh?

Rediani, SHKKB: Dëgjo tani ajo punë është e mbyllur, fare. Atë ta shpjegova e ta rishpjegoj prapë, kur të marrësh (nuk kuptohet) hë, që dashamirësia e imja dhe e prokurorit, që u bëmë të dy bashkë, pse ishte dhe Nazmiu në këtë mes, domethënë hej, po pse (nuk kuptohet) edhe me atë edhe hajde, mos t?i marrim dy veta, se dy veta rëndohet.

Qytetari: Po!

Rediani, SHKKB: Qamet pastaj.

Qytetari: Mirë, jo, jo, se shkon parja në derë te shpija, pastaj.

Rediani, SHKKB: Se shkon drejtor firme edhe e parë, edhe e tretë, të katërt, edhe ça të them unë me ta kam shpjeguar.

Qytetari: Po mirë, po ai me prokurorit?

Rediani, SHKKB: Si?

Qytetari: Po prokurori, që e ka pas këtë çështjen.

Rediani, SHKKB: Gëzimin e njeh ti?

Qytetari: Kush?

Rediani, SHKKB: Gëzim Çobon!

Qytetari: Gëzim Çobon?

Por Rediani thotë, se 1000 Euro është tarifa më e ulët, pasi ishin disa veta në pjesë ai, prokurori dhe avokati. Pas disa bisedave, tarifa nuk ndryshoi dhe ?lëshimi? më i madh që i bëhet të burgosurit, është afati i dorëzimit të shumës.

Qytetari: Ore nai ulje bëhet për Zotin? A bëhet noi ulje, seriozisht?

Rediani, SHKKB: Ore pse, e ke parasysh ti, se ne as është, se ne jemi palë..? Nuk flas dot, unë jam, se s?flas dot, se kam atë tjetrin kapo. Tani, me fol, me fol shtrëmbër te me nejt drejt, apo me fol drejt e me nejt shtrembër.

Qytetari: Fiks, fiks për Zotin! Jo, jo, fol drejt!

Rediani, SHKKB: Hatri ka qenë shumë i madh, edhe drejtori ka qenë aty, edhe e di.

Qytetari: Jo, jo! E di mo, e di, nuk po i hedh poshtë ne ato, që i keni bo, jo. Thashë, se edhe unë jam në pikë të hallit, prandaj po të them, për noi ulje, o burrë!

Rediani, SHKKB: Varet nga shumë- shumë gjëra.

Qytetari: (Nuk kuptohet) Vetëm-vetëm nga dy vjet burg e ke parasysh tashi? Bëje matematikën vetë ku, që jam në pikën e hallit, se për hall e bëmë, se nuk është se ramë në burg për qejf e për?

Rediani, SHKKB: Kur folëm brenda para dy ditësh, ta kam thënë, që nuk është, sepse nuk vendosja unë.

Qytetari: Po!

Rediani, SHKKB: Unë kisha në dorë me e thënë një llaf të mirë, me, me.. njëherë me e zbut, apo me e trash. Bëra ç?është e mundur te e buta! Shyqyr, që edhe kishim, na ecte muhabeti edhe bëjna të mira. Ty ta gjeta me atë çunin, prandaj minimumi në treg, domethënë, është minimumi i minimumit të minimumit, që bëhen këto hatëre.

Qytetari: Po!

Rediani, SHKKB: Se s?i bëhen njeriu hatëre, kjo ishte, se bëhej mirë. Ti shpëtove fare, ai tjetri lehtësohej, se kështu shkonin këto punë.

Qytetari: Unë shpëtova, se u bo marrëveshja, se po mos të kishim fol ashtu, kush e di, do shkojshim 5 vjet unë atje.

Rediani, SHKKB: Atje shyqyr re, në terma të tjera, unë të thosha, që atë ditë, që bënte naze njeriu.

Qytetari: Po!

Rediani, SHKKB: Ke 5 ditë, a 10 ditë, a 15 ditë a 20 ditë. Kupton? Po dashamirësia ishte në maksimum, edhe kjo është lënë me llaf burri. Me llaf burri e kam lënë me?

Qytetari: Po pra, prandaj isha gati.

Rediani, SHKKB: Dhe ishte garant dhe ishte garanti im, që e garanton, që e kam unë shok atë, e kam shef, edhe shok atë, janë dy gjëra bashkë.

Qytetari: Unë prandaj ju thashë, që ju jap edhe unë me besime, se edhe unë nuk desha me pagu rrugës.

Rediani, SHKKB: Ty tu bë hatri, super hatër.

Qytetari: A më kupton?

Rediani, SHKKB: U hoq nga rrethi. Dola unë, ky është fal dhe e mbajti ai, që erdhi, që i takonte me e mbajt. Ai edhe ai e bëri si burrat, se mund ta kapte budalliku atë, e thoshte, jo jam?

Qytetari: Po, po re, i ra lapsit.

Rediani, SHKKB: Edhe ai, që i interesonte.

Qytetari: Fiks ashtu!

Rediani, SHKKB: Ja kjo, më nder se aq, unë nuk di ça t? them më!

Qytetari: Jo, jo! Nuk ta thashë, që ore edhe unë nuk jam mirë.

Rediani, SHKKB: Nuk dal dot. E kupton? Biles nga pesha jam i dyti pas, se është ai tjetri, po tani, meqë jemi ne, na dy tjetër, ia ka shpjeguar edhe Nazmiu, ia kemi bo hatër e gjynah, e kështu, e ashtu e?

Pas këtij momenti realizohet dhe takimi, ku dorëzohen plot 1000 Euro që i burgosuri i burgut të Rrogozhinës të mos penalizohet për telefonin e shokut të dhomës.

Qytetari: Ke vite, që punon këtu?

Rediani, SHKKB: Po bëj 3 vjet, 3 vjet e pak, 3 vjet e pak, mbuloj Rrogozhinën edhe Kavajën. Meee me sa e di ti burgun, se ti e di, se e shtive pak, ishte nder dhe fat. Më shumë qe si fat ajo, se për ty?

Qytetari: Ashtu e konceptoj unë.

Rediani, SHKKB: Se në rrethana të tjera, do ngeceshe, s?kisha ça të bëja! Fati është, që doli problemi i kryetarit.

Qytetari: Ta marrësh nganji anë, më mirë, që hyn borxhi noiherë! Paguj ato 1000 eurot edhe fap rri i qetë pastaj!

Rediani, SHKKB: U kap, u kap dhe me kryetarin. E u diskutua e këtej nga ministria, e lozi edhe Nazmiu, me i thaa nji llaf më shumë prokurorit! I thashë edhe una, se unë jam vartësi i atij.

Qytetari: Po pra, Edi, Edi e di, si funksionon.

Rediani, SHKKB: Po komandant është ai, i madhi, u bë mbarë edhe ai, e mendoi si burri i mirë, tha gjynah tha, kemi në dorë e la me miq, kështu do bëni për Shehun.

Qytetari: Po fiks!

Rediani, SHKKB: Edhe iu vu kapak.

Qytetari: Këtë pagesën do ta bëjmë këtu, apo dalim?

Rediani, SHKKB: Dalim!

Qytetari: Po më mirë dalim! Eh mirë! Tashi i ke me bashin të gjithë, është njishe.

Rediani, SHKKB: Në rregull do flas me Salla Katozit.

Qytetari: Po!

Rediani, SHKKB: Ti këtë numrin, që më ke marrë, ke?

Qytetari: Po atë!

Rediani, SHKKB: E do të marr në drekë, që të them ça?

Qytetari: Tashi 1000 euro, fol me, ike, fol me Nazmiun vetë!

Rediani, SHKKB: Po, po, është e mb?

Qytetari: Hajt! Gjithë të mirat!/tvklan.al

Lajmet e fundit nga