“Veliaj, ushtari i Ramës”/ Topollaj: Vërtetoi besnikëri ndaj shefit

25 Janar 2022, 08:22, Politikë CNA
“Veliaj, ushtari i Ramës”/ Topollaj: Vërtetoi

Anëtari i Bordit Drejtues të Bindjes Demokratike, Fabian Topollaj ka reaguar në lidhje me qëndrimin e kryebashkiakut Veliaj, për zgjedhjet në FSHF.

Në një postim në rrjetet sociale, Topollaj shkruan se në Shqipëri politika dhe politikanët, vetëm sa përkeqësohen.

Topollaj thekson pas kater vitesh ushtari i Rames, sikurse i referohet ai Veliajt, po e tejkalon disafish shefin e tij.

Sipas tij, kjo vetem e vetëm për ti dëshmuar atij besnikeri dhe për të na vërtetuar ne të tjereve se Shqipëria do të bëhet një vend më pak i jetueshem sa kohe tolerojme që politika të jetë pronë e politikanëve dhe jo e zgjedhësve.

?Njesoj si Rama qe mbeshteti kandidaturen e Finos para kater vitesh, me siguri edhe Veliaj nuk do mundet ta rrezoje Duken nga kreu i FSHF. Dhe kjo jo per dobesi te atyre qe kane kapur cdo pushtet, por vetem per “merite” ekskluzive te nje njeriu qe me siguri do iki nga ajo zyre kur ta vendosi vete. Ama e gjithe kjo lufte e shemtuar per fronin e futbollit shqiptar qe kulmi dje me tritol, vlejti per dicka.

Ne Shqiperi politika dhe politikanet ne vend se te permiresohen, perkeqesohen me kalimin e kohes. Edhe pse me i pushtetshem se Veliaj, Rama ne kohen qe mbeshteste Finon as nuk dergoi tatimet ne biznesin e Dukes, as nuk doli ne ndonje interviste televizive per te bere fushate kunder nje kandidati dhe as nuk thirri njeri ne Kryeministri per ti treguar veglat prej hekuri qe si rregull i ka material me cilesor se Veliaj.

Pas kater vitesh ushtari i Rames po e tejkalon disafish shefin e tij. Dhe kjo vetem e vetem per ti deshmuar atij besnikeri dhe per te na vertetuar ne te tjereve se Shqiperia do te behet nje vend me pak i jetueshem sa kohe tolerojme qe politika te jete prone e politikaneve dhe jo e zgjedhesve.?-shkruan Topollaj./CNA.al

Lajmet e fundit nga