“S’fitohet respekti me gola, gungaç m**i”: Ultrasit tërbohen me Vlahovic

25 Janar 2022, 10:14, Sport CNA
“S’fitohet respekti me gola, gungaç m**i”: Ultrasit

Firence nuk i përjeton mirë këto lëvizje. Në të shkuarën e kanë provuar edhe Roberto Baggio, Federico Bernardeschi dhe Federico Chiesa. Tani të njëjtin fat ka edhe Dusan Vlahovic, i cili është pranë kalimit te Juventusi.

Lajmi i dalë në orët e vona të mbrëmjes së djeshme i ka tërbuar tifozët e Fiorentinës, që rreth stadiumit ?Artemio Franchi? kanë shpallur parulla kundër sulmuesit serb.

?Respekti nuk fitohet me gola, Vlahovic, një gungaç m**i?, shkruhet në një prej pankartave të ultrasve të klubit italian, që janë të zhgënjyer nga lajmet që e çojnë sulmuesin e tyre kryesor të bardhezinjtë e Juventusit.

Ajo pankartë nuk është e vetmja për Vlahovic, pasi në një tjetër ultrasit shkruajnë: ?Rojet nuk ta shpëtojnë jetën, cigan mbaroi gjithçka edhe për ty?.

Mediat në Itali raportojnë se Vlahovic është drejt Juves për 67 milion euro dhe pritet të nënshkruajë për 5 vite, një kontratë prej të cilës do të përfitojë 7 milion euro në sezon.

Lajmet e fundit nga