“Fast & Furious” në Kamëz/ “Benzi” me targa të vjedhura le me "gisht në gojë" policinë

14 Janar 2022, 10:34, Kronika CNA
“Fast & Furious” në Kamëz/ “Benzi” me

Policia është alarmuar gjatë orëve të vona të natës nga një makinë tip ?Benz?, në të cilin udhëtonin dy persona.

Sipas Abcnews, makina në fjalë është pikasur nga një patrullë policie në zonën e Qafës së Kasharit në Tiranë, ndërsa më pas është larguar me shpejtësi në drejtim të Kamzës dhe më pas në drejtim të Fushë Krujës.

Pasi kanë konstatuar shpejtësinë  e mjetit, policia raportohet se është vënë në ndjekje të ?Benzit?.

Duke mos mundur ta ndalojnë, policia ka bërë një kontroll të targave që më pas rezultuan të vjedhura dhe të denoncuar. Ndjekja mësohet se ka vijuar për disa kilometra por më pas dy të rinjtë me ?benz?, kanë mundur të shpëtojnë në zonën e Fushë Krujës.

Policia ka dyshime se mund të kenë pasur qëllim përdorimin e tyre në ndonjë ngjarje kriminale.

Kujtojmë se në Shqipëri, skema të tilla me targa të vjedhura janë të përsëritura. Kriminelët përdorim makina po ashtu të vjedhura, më pas vendosin targat e vjedhura nga automjete të tjera dhe kryejnë ekzekutimet. Pas krimit arratisen, i vendosin flakën makinës së përdorur dhe kështu zhdukin çdo gjurmë, duke e bërë thuajse të pamundur gjetjen e tyre.

Lajmet e fundit nga