Skandali i Policisë me 8 Janar/ Arreston shoferin e ambulancës si protestues

12 Janar 2022, 11:32, Kronika CNA
Skandali i Policisë me 8 Janar/ Arreston shoferin e ambulancës si

Me 8 Janar kur u protestua tek selia e PD-së, policia, ka arrestuar kë ka munduar të pranishëm ose jo në protestë.

Pa verifikuar, sikur të mos kishte mjaftuar hedhja e gazit lotjsellës, policia ka bërë arrestime, duke dalë bllof dhe duke treguar jo profesionalizëm dhe papërgjegjshmëri.

Një nga të arrestuarit për protestën e 8 Janarit është edhe shoferi i një prej ambulancave që kanë qenë në vendngjarje, me qëllim për t?ju ardhur në ndihmë protestuesve nëse do kishin problem shëndetësore.

Pra është arrestuar një person që s?ka qenë fare në protestë./CNA.al

Lajmet e fundit nga