Katër ditë pas protestës/ Policia nuk i ndal arrestimet

12 Janar 2022, 10:24, Kronika CNA
Katër ditë pas protestës/ Policia nuk i ndal arrestimet

Kur kanë kaluar katër ditë nga protesta e 8 Janarit, policia nuk ndal arrestimet.

Sot njoftohet se është identifikuar dhe ndaluar një  54-vjeçar, i cili, sipas Policisë,  është përfshirë në shkatërrimin e pronës gjatë protestës, duke përdorur mjete të forta.

?Specialistët për Hetimin e Krimeve në Komisariatin e Policisë Nr. 1, nën drejtimin e Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor Tiranë, në vijim të veprimeve hetimore të kryera në lidhje me shkatërrimin e pronës dhe aktet e dhunës, gjatë protestës së zhvilluar në datën 8 janar 2022, në selinë e Partisë Demokratike, bazuar në provat e grumbulluara, bënë ndalimin e shtetasit L. S., 54 vjeç.

Ndalimi i tij u bë për veprat penale “Organizimi dhe pjesëmarrja në grumbullime e manifestime të paligjshme”, “Prishja e qetësisë publike”, “Pengimi i qarkullimit të mjeteve të transportit”, “Shkatërrimi i pronës” dhe “Prodhimi, mbajtja, blerja apo shitja pa leje e armëve të ftohta”.

Ky shtetas dyshohet se gjatë protestës ka thyer dyer e dritare të selisë së Partisë Demokratike, duke përdorur mjete të forta?, thuhet në njoftimin e Policisë./CNA.al

Lajmet e fundit nga