Kanosi me thikë një person/ Pranga 66 vjeçarit në Memaliaj

10 Janar 2022, 08:19, Kronika CNA
Kanosi me thikë një person/ Pranga 66 vjeçarit në Memaliaj

Një 63-vjeçar ka rënë në prangat e policisë në Memaliaj pasi ka kërcënuar me thikë një peron.

Në pranga ka rënë shtetasi me inicialet A. L., 63 vjeç.

?Kanosi me mjet të mprehtë (thikë), një shtetas, vihet në pranga autori i dyshuar.

Shërbimet e Komisariatit të Policisë Tepelenë arrestuan në flagrancë shtetasin A. L., 63 vjeç, banues në Memaliaj, pasi dyshohet se pasditen e djeshme, në Memaliaj, pas një konflikti të çastit për motive të dobëta, ka kanosur me mjet të mprehtë (thikë), shtetasin H. M., 66 vjeç, banues në Memaliaj.

Në cilësinë e provës materiale u sekuestrua thika.

Materialet në ngarkim të shtetasit A. L. i kaluan Prokurorisë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë Gjirokastër, për veprat penale “Kanosja” dhe “Prodhimi, mbajtja, blerja apo shitja pa leje e armëve të ftohta”, thuhet në njoftimin e polotë të policisë./CNA.al

Lajmet e fundit nga