Makina përplaset me ambulancën në Tiranë/ Lëndohet pacientja dhe një tjetër

9 Janar 2022, 18:26, Kronika CNA
Makina përplaset me ambulancën në Tiranë/ Lëndohet

Një ambulancë është përfshirë në aksident në rrugën e Rinasit, mbrëmjen e sotme.

Si pasojë janë dëmtuar pacientja që ndodhej në ambulancë dhe pasagjerja.

Njoftimi i policisë:

Tiranë/ Informacion paraprak

Me datë 09.01.2022, rreth orës 18:20, në rrugën e ?Rinasit?, janë përfshirë në aksident mjeti me drejtues shtetasin E. B., me mjetin e ambulancës të spitalit të Fierit.

Si pasojë e aksidentit, janë dëmtuar pacientja që ndodhej në ambulancë, shtetasja K. V., 26 vjeçe, dhe pasagjerja e mjetit tjetër, shtetasja R. B., 38 vjeçe, të cilat ndodhen në spital, jashtë rrezikut për jetën.

Grupi hetimor ndodhet në vendngjarje dhe po punon për sqarimin e rrethanave të aksidentit.

 

Lajmet e fundit nga