Aksidenti në Kalimash/ Viktima pasagjere, nisen drejt Tiranës dy të plagosur

7 Janar 2022, 20:41, Kronika CNA
Aksidenti në Kalimash/ Viktima pasagjere, nisen drejt Tiranës dy

Një aksident i rëndë ka ndodhur në Tunelin e Kalimashit, ku si pasojë një person ka humbur jetën dhe ka disa të plagosur.

Sipas Abc news, viktima është shtetasja me inicialet E.S, banuese në Shkopet.

Ajo ndodhej në njërin prej automjeteve që u përplasën.  Përveç shoferëve S.B dhe M.GJ, të lënduar janë edhe dy persona të tjerë të cilët janë në spital nën kujdesin e mjekëve. Dy prej tyre janë dërguar drejt Tiranës.

Grupi hetimor dhe shërbimet e Njësisë për Sigurisë Rrugore të autostradës Kalimash- Morinë, ndodhen në vendin e ngjarjes dhe po punojnë për sqarimin e rrethanave dhe shkakut  të aksidentit./ CNA.al

Lajmet e fundit nga