Përfundoi i plagosur në spital/ Kush është Gentjan Bejtja, ish-polici i përfshirë në vrasjen e komisar Lamajt

9 Janar 2022, 18:18, Kronika CNA
Përfundoi i plagosur në spital/ Kush është Gentjan Bejtja,

Janë zbardhur detaje të reja nga ngjarja në Tiranë, ku dy persona të plagusr me armë zjarri u paraqitën në Spitalin e Traumës.

Të lagosurit janë Gentjan Bejtja dhe Klod Stafuka, të dy nga Fushë-Kruja.

Gentjan Bejtja mësohet se është një emër i njohur për policinë, pasi më 2016 i ka shpëtuar një atentati, me eksplosiv.

Bejtja ishte personi që së bashku me Enver Stafukën vodhën veturën e përdorur në vrasjen e kryekomisar Dritan Lamajt në vitin 2013. Por po ashtu Bejtja, një ish- polic i burgut të Fushë- Krujës, është i njohur për policinë për precedentë penalë në në krimet ndaj pronës.

 

Lajmet e fundit nga